Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

usunięcie katalizatora i przedłużka sondy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • usunięcie katalizatora i przedłużka sondy

    Możesz coś podpowiedzieć o diagnostyce? Sugerujesz, że może być uszkodzony G40 i F36?

  • #2
    usunięcie katalizatora i przedłużka sondy

    witam
    mój katalizator w skodzie 2.0 AZJ jest już w kiepskim stanie i stale mam błąd katalizatora. Chcę go więc usunąć i na 2 sondę założyć taką przedłużkę Link żeby sonda nie świrowała.
    Czy ktoś z was już tego próbował w octavii i może się podzielić doświadczeniami?

    Komentarz


    • #3
      mam podobny problem ale pytałem juz o wstawienie strumienicy i pan w serwisie powiedział ze prościej i taniej będzie wymienić katalizator koszt 500pln (nowy kat i wymiana) a oszukanie 2giej lambdy to trzeba mieć dobrego elektronika żeby jakimś programem to przerobił ale to już może być kosztowne takie opcje dostałem od panów w serwisie z układami wydechowymi

      Komentarz


      • #4
        hmm tzn strumienice kupi za 60 zł a założyłbym sobie ją sam tylko włąśnie problem z 2gą sondą. Ale słyszałem że niektórzy wypinają po prostu sonde i w kompie trzezba ją wyłączyć ale tez nie wiem czy to faktycznie się sprawdza i czy nie ma jakichkolwiek problemów.

        Co do katalizatora to te za 500 zł nie są oryginalne i zdarza się często że nie działają tak jak powinny (nie dopalają spalin) i świeci kontrolka check.

        Komentarz


        • #5
          Proste przedłużki są dużo tańsze około 13 złotych, ale pewnie nie zawsze pasuje, najtańsza kątowa 35 złotych.
          Link


          Czytałem, że lepiej założyć tłumik przelotowy zamiast strumienicy jest wtedy ciszej.

          Komentarz


          • #6
            Co do 2 sondy to też zaczęło mi wywalać checka po założeniu gazu, i też miałem dylemat co dalej, po przewertowaniu trochę internetu podjąłem decyzje o założeniu przedłużki kątowej u gazownika za free i o dziwo odpukać jest spokój z checkiem. Co prawda kat i tak do wymiany bo się coś odzywa przy poranny odpaleniu na chwile...

            Komentarz


            • #7
              a jakie ma dolegliwości przy paleniu rano?

              [ Dodano: Nie 22 Cze, 14 00:25 ]
              Zamieszczone przez nielat
              Co do 2 sondy to też zaczęło mi wywalać checka po założeniu gazu, i też miałem dylemat co dalej, po przewertowaniu trochę internetu podjąłem decyzje o założeniu przedłużki kątowej u gazownika za free i o dziwo odpukać jest spokój z checkiem. Co prawda kat i tak do wymiany bo się coś odzywa przy poranny odpaleniu na chwile...
              a katalizator masz zamiar wymienić czy wymontować i wstawić tłumik lub strumienicę?

              Komentarz


              • #8
                cos zaczyna wpadać w rezonans, drżeć ale to około 1 min. max

                [ Dodano: Nie 22 Cze, 14 00:28 ]
                jezeli miałbym już wymieniać to na pewno na wydech przelotowy, bo jak pisałes jest ciszej niż strumienica no i taniej niż katalizator

                Komentarz


                • #9
                  U mnie też jest głośno po odpaleniu, gdy włączy się pompa powietrza wtórnego, coś wpada w rezonans. Dźwięk przypomina sportowy samochód po odpaleniu
                  Mam nadziej, że to tłumik końcowy (nie świeci się check), tańszy od katalizatora i mniej problematyczny.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez nielat
                    Co do 2 sondy to też zaczęło mi wywalać checka po założeniu gazu, i też miałem dylemat co dalej, po przewertowaniu trochę internetu podjąłem decyzje o założeniu przedłużki kątowej u gazownika za free i o dziwo odpukać jest spokój z checkiem. Co prawda kat i tak do wymiany bo się coś odzywa przy poranny odpaleniu na chwile...
                    mi też swieci check ale w sumie nie w tym największy problem tylko katalizator już jest bardzo mało wydajny (już nie pamiętam ile procent pokazało) i wydaje mi się że auto muli. chce zatem usunąć kata ale obawiam się że oprócz swiecenia checka będą inne problemy i dlatego pytam czy juz to ktoś zrobił? pytam oczywiście o skodę z dwiema sondami.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X